Аудиторська компанія ВСЕСВІТ-АУДИТ, м.Київ

Раздел: Нормативные документы

16.07.2012
Узагальнююча податкова консультація щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання — фізичними особами, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів. Наказ ДПСУ №589

У відповідності до норм Закону України № 4834-VI від 24 травня 2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», Державна податкова служба України своїм наказом № 589 від 6 липня 2012 року затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання — фізичними особами, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів

В узагальнюючій консультації дані вичерпні відповіді на запитання:

1. Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість при ввезенні на митну територію України словники українсько-іноземної або іноземно-української мови, періодичні видання друкованих засобів масової інформації, книжки, учнівські зошити, підручники та навчальні посібники?

2. Чи звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України ввезених на митну територію України словників українсько-іноземної або іноземно-української мови?

3. Чи звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України ввезених на митну територію України періодичних видань друкованих засобів масової інформації, книжок, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників іноземного виробництва?

4. Чи поширюється пільга, встановлена підпунктом 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 розділу V Кодексу, на видання еротичного характеру вітчизняного чи іноземного виробництва?

Текст Наказу ДПСУ № 589 від 06.07.2012 р — завантажити

16.07.2012
Узагальнююча податкова консультація щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання — фізичними особами, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів. Наказ ДПСУ №596

У відповідності до норм Закону України № 4834-VI від 24 травня 2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», Державна податкова служба України своїм наказом № 596 від 6 липня 2012 року затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання — фізичними особами, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів

В узагальнюючій консультації дані вичерпні відповіді на запитання:
1. Фізична особа — підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування з січня 2012 року на другій групі з видом діяльності, що відповідає вимогам ст. 291 Кодексу. З якого періоду платник податку може змінити групу на спрощеній системі оподаткування з метою здійснення діяльності, що пов’язана з виробництвом, постачанням, продажем (реалізацією) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння?
2. Приватний підприємець не перебуває на спрощеній системі оподаткування. З січня 2012 року є платником інших податків і зборів відповідно до Кодексу та здійснює діяльність, пов’язану з виробництвом, постачанням, продажем (реалізацією) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. З якого періоду платник може перейти на спрощену систему оподаткування із зазначеним видом діяльності?

Текст Наказу ДПСУ № 596 від 06.07.2012 р — завантажити

16.07.2012
Узагальнююча податкова консультація щодо врахування податковим агентом інвестиційних збитків. Наказ ДПСУ №595

У відповідності до норм Закону України № 4834-VI від 24 травня 2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», Державна податкова служба України своїм наказом № 595 від 6 липня 2012 року затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо врахування податковим агентом інвестиційних збитків, які виникли у фізичної особи при визначенні загального фінансового результату під час розрахунку інвестиційного прибутку від операцій з інвестиційними активами

В узагальнюючій консультації дані вичерпні відповіді на запитання:

— Професійний торговець цінними паперами, виконуючи функції податкового агента при визначенні інвестиційного прибутку, не враховує інвестиційний збиток. При цьому платник податку — фізична особа під час формування загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами враховує суму інвестиційних збитків за результатами річного декларування.

Текст Наказу ДПСУ № 595 від 06.07.2012 р — завантажити

16.07.2012
Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування доходу у вигляді інвестиційного прибутку, отриманого платником податку — фізичною особою. Наказ ДПСУ №594

У відповідності до норм Закону України № 4834-VI від 24 травня 2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», Державна податкова служба України своїм наказом № 594 від 6 липня 2012 року затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування доходу у вигляді інвестиційного прибутку, отриманого платником податку — фізичною особою від операцій з цінними паперами (акціями), що виплачуються професійним торговцем цінних паперів (дилерські операції з купівлі-продажу цінних паперів)

В узагальнюючій консультації дані вичерпні відповіді на запитання:

— при здійсненні фізичними особами операцій з купівлі-продажу цінних паперів (акцій), які відповідно до вимог законодавства провадяться за участі торговця цінними паперами, податковим агентом є такий професійний торговець.

— запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє фізичну особу — платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених у пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ.

Текст Наказу ДПСУ № 594 від 06.07.2012 р — завантажити

16.07.2012
Узагальнююча податкова консультація щодо застосування ставки нуль відсотків платниками податку на прибуток. Наказ ДПСУ №578

У відповідності до норм Закону України № 4834-VI від 24 травня 2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», Державна податкова служба України своїм наказом № 578 від 5 липня 2012 року затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування ставки нуль відсотків платниками податку на прибуток

В узагальнюючій консультації дані вичерпні відповіді на запитання:

1. За який період (за останній квартал поданого періоду чи з початку податкового періоду) платник податку на прибуток, який застосовує ставку 0 відсотків, повинен сплатити податок за загальною ставкою, якщо порушено будь-яку із умов для застосування нульової ставки?

2. Якщо платник податку використав не за цільовим призначенням звільнені від оподаткування кошти та у I кварталі наступного звітного року зарахував їх до бюджету, сплативши пеню, чи застосовується до платника штраф при документальній перевірці?

Текст Наказу ДПСУ № 578 від 05.07.2012 р — завантажити