Аудиторська компанія ВСЕСВІТ-АУДИТ, м.Київ

Раздел: Учетные ситуации для бухгалтера:

26.09.2014
ВОПРОС: Переоценка основных средств в учете. Заполнение декларации по налогу на прибыль.

читать далее →

25.09.2014
ВОПРОС: Безвозвратная финансовая помощь. Какой договор заключить по ГКУ?

читать далее →

25.09.2014
ВОПРОС: В какой строке декларации по НДС отразить финансовую помощь?

читать далее →

25.09.2014
ВОПРОС: Возвратная финансовая помощь от нерезидента. Какой вид договора лучше оформить?

читать далее →

06.02.2011
Пенсійний фонд України: Лист від 01.12.2010 р. N 787 щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.01.2011 р. N 167/03-30

Пенсійний фонд України розглянув листа від 01.12.2010 р. N 787 щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і повідомляє.

Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон), який набирає чинності з 01.01.2011 р., платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуг) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрації її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Платниками єдиного внеску є юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб — підприємців за цивільно-правовими договорами, якщо виконувані роботи (надавані послуги) не відповідають видам діяльності, за якими здійснено державну реєстрацію їх як підприємців.

Оскільки у свідоцтві про державну реєстрацію підприємця види діяльності не зазначаються, то для підтвердження його виду діяльності роботодавець може використовувати інформацію, надану державним реєстратором, де зазначаються види діяльності підприємця відповідно до КВЕД.


Заступник Голови правління

В. Короневський